УКУ надає стипендію для кримськотатарського студента на навчання в 2015-2016 академічному році

Лют

В Українському католицькому університеті засновано річну стипендію для кримськотатарського студента.  Лауреат стипендії буде названий вже у новому 2015-2016 академічному році.

Стипендія створена для того, щоб заохотити і підтримати кримськотатарську молодь, яка переживає нелегкі часи випробувань і бореться за свою гідність, свободу і правду. Лауреат стипендії отримає 100% знижку на оплату за навчання на бакалаврській/магістерській програмах УКУ за обраною спеціальністю. Одна із основних вимог до кандидата – приналежність до кримськотатарського народу.

Рішення про призначення стипендії буде приймати конкурсна комісія з проректорів і викладачів Університету.

«Ми розуміємо, що кримські татари перебувають у дуже скрутному становищі. Віримо, що вони є інтегральною частиною сучасної української політичної нації, мають українську ідентичність. Ідентичність – це не абстрактне поняття. Вона реалізується через спілкування між людьми, через бажання перебувати в колі людей», – прокоментував ідею створення стипендії для кримських татар перший проректор УКУ Тарас Добко.

Збір коштів на стипендію проводився в рамках VII благодійного бенкету на підтримку УКУ, що відбувся в Києві у грудні 2014 року. Її заснування стало можливим завдяки підтримці української джазової та оперної співачки Джамали, а також пожертвам кримськотатарських митців: Рустема Скібіна, Ельміри Сеїт Аметової, Мамута Чурлу, Ельдара Гусенова, Ельміра Асанова, Зера Аблязісова і Хатидже Юнусова та інших благодійників, які подарували Університету свої мистецькі вироби з кераміки і художньої вишивки.

Запрошуючи на навчання кримськотатарських студентів, Український католицький університет продовжує традицію залучення студентів із цілої України, особливо зі сходу і півдня. Половина студентів, які вчаться на магістратурі в школі журналістики УКУ з-поза меж Галичини. Варто також зазначити, що сотні студентів зі всієї України приїжджають до Українського католицького університету на різноманітні соціальні акції та короткотермінові програми. Останньою такою акцією стала «Зі Сходу на Захід», яку студенти Університету організували для молоді зі східних областей. Переглянути фотогалерею: Дніпропетровська область, Харківська