На стипендії для талановитих студентів УКУ отримає 1 млн. 800 тис. гривень

Чер
perelaz-19-of-102-1024x681

Близько 1 млн. 800 тисяч гривень отримає на підтримку своїх студентів Український католицький університет. Кошти на підтримку навчання студентів надійдуть із благодійних пожертв учасників VIII благодійного фольк-балю «Перелаз’», що відбувся 31 травня. Це – 34 річних стипендії та 1 стипендія «Плюс», які отримають талановиті малозабезпечені студенти університету.

perelaz-19-of-102-1024x681

«Сьогодні ми як університет даруємо вам цю зустріч-свято як подяку за Вашу щедрість, любов до УКУ, – звернувся у вітальному слові ректор УКУ о. Богдан Прах. – Все те, що ми робимо – навчальні програми та вишколи, нові будівлі – є можливим завдяки Вашій вірі в нас. Найбільшою радістю є те, що ми разом з Господом. У такий складний час для України маємо бути готові до викликів, які нам готує прийдешній день. Сьогодні не маємо права зневірюватися чи бути сумними, а разом повинні показати, що можемо бути разом і у смутку, і радіти, коли є нагода».

У рамках фольк-балю вже традиційно було проведено доброчинну лотерею та благодійний аукціон, найдорожчими лотами якого стали роботи скульптора Василя Ярича, митців Михайла Демцю, Петра Сипняка, Ольги Погрібної-Кох та Юрія Коха.

perelaz-49-of-102-1024x681

За допомогою скайп-зв’язку до гостей звернувся Президент УКУ, Владика Борис (Ґудзяк):

«Царство Боже є між нами. Мені здається, наше з Вами товариство є благословенною спробою жити цим Царством. Ми створені на образ і подобу Божу. Ми є особами, і нам властиво бути у стосунках, відносинах. Як добре, коли ці стосунки є чистими, довірливими, взаєможертвенними, плідними. Коли я дивлюся на Вас, коли згадую останні відвідини Університету, відчуваю, що Царство Боже є реально присутнє на землі. Не все ще упорядковано, багато викликів маємо сьогодні в Україні. Але те, що Ви переживаєте сьогодні – правдиве.

Людина не може до кінця пережити Святої Тройці, якщо вона не може з іншими особами спілкуватися. Якщо немає легкості, що проявляється у закоханості, у ставлення батьків до дітей, а дітей – до батьків, того, що є в правдивій дружбі.

perelaz-22-of-102-1024x681

Ми є втомлені – випробувань багато. Але не сумніваюся, що перемагаємо в особливий спосіб. І це – початок. Потрібно йти вперед. На прикладі наших випускників ми бачимо, як наша інвестиція любові, праці, матеріальна інвестиція дає колосальний плід.

Хочу подякувати за відкритість, що Ви є разом, що ви готові не забувати», – подякував друзям УКУ Владика Борис (Ґудзяк).

Гостей вечора забавляли гурт «Контраст», співачка Оксана Муха та гурт «Mad Heads».

perelaz-101-of-102-1024x681

Довідка

Сьогодні середня вартість одного року навчання в Українському Католицькому Університеті становить 34 тисячі гривень – це співмірно із вартістю навчання у державних ВНЗ. Студенти оплачують в середньому лише 20% цієї суми. Решта коштів покривається, найперше, добродійними пожертвами достойників з різних країн і континентів. Та все ж, не кожній родині під силу оплатити навіть одну п’яту від повної вартості навчання. Це спонукало Університет 2008 року заснувати Стипендійний фонд імені Митрополита Андрея Шептицького на підтримку талановитих малозабезпечених студентів УКУ. Фольк-баль «Перелаз’» став основним інструментом збору коштів до цього Фонду.