Про Кампанію

Кампанія Розвитку Українського католицького університету

Український католицький університет (УКУ) – відкрита академічна спільнота, яка виросла на інтелектуальній звитязі та духовній величі провідників українського народу: митрополита Андрея Шептицького та кардинала Йосипа Сліпого. Сьогодні Університет ставить перед собою амбітні завдання – виховати нове покоління професійно вишколених, запалених християнською любов’ю до людини та відповідальних перед суспільством лідерів.

УКУ – некомерційний вищий навчальний заклад, який не отримує жодної фінансової підтримки з боку держави. Функціонувати, розвиватися та реалізовувати свої  задуми Університет може лише за підтримки друзів з усього світу.

BG_5        Президент УКУ владика Борис (Ґудзяк):

“УКУ дає моральний взірець для цілого українського суспільства. Він є провідним навчальним і науковим закладом України, стоїть в авангарді соціальних змін, єднає українців, – тому що він вільний. Матеріальна підтримка, яку Університету жертвують з цілого світу, скріплює цю свободу, фактично, вона є передумовою цієї свободи. Від імені цілої академічної спільноти УКУ, від імені Церкви, українців звертаюся до Вас підтримати Кампанію Розвитку. Університет в новій Україні має нові виклики, і ця кампанія є передумовою славного майбутнього цього сильного університету”.

У Європі та Північній Америці такі кампанії для Університетів (Comprehensive Campaigns) є звичними, але в Україні – ні. Для УКУ Кампанія Розвитку – це, в першу чергу, сукупність фандрейзингових та інформаційних заходів, за допомогою яких ми збиратимемо кошти на спеціально визначені цілі. А в нас їх багато:  відкриття нових академічних програм; будівництво сучасних навчальних корпусів, колегіуму та бібліотеки (інформаційно-ресурсного центру); закладення сталого фонду для фінансування стипендій талановитим студентам і аспірантам, наукових грантів.

taras-dobko-31-200x300                 Перший проректор УКУ Тарас Добко:

“Збільшення кількості навчальних спеціальностей є запорукою успішного розвитку університету. Щороку УКУ стає конкурентнішим на освітньому полі: бакалаврські програми з історії, богослов’я, соціальної педагогіки, психології, окремі магістерські програми з журналістики та медіакомунікацій, з історії, на якій випускники УКУ отримають два дипломи – український і польський, або український і німецький, відкриття аспірантури з богослов’я та історії, розвиток наукових інститутів, які вже є в Університеті, утверджують нас у статусі провідного гуманітарного вишу України”.

Кампанію Розвитку УКУ розпочав у 2010 році, одразу по старті будівництва університетського містечка. Після чотирьох років приготувань і переговорів за зачиненими дверима Університет  входить у публічну фазу – тож запрошуємо кожного долучитися і підтримати спільноту УКУ.

Ціль Кампанії Розвитку Університету – $ 65 500 000 доларів. Цю суму ми збираємо з 2010 року і на сьогодні вже отримано та пообіцяно $ 45 525 000 доларів. До завершення Кампанії залишилося зібрати близько 30% від необхідних коштів. Тож Університет прагне долучити до збору коштів якомога більше людей не лише з України, а й з усього світу.

dsc_7855-199x300              Наталя Климовська, проректор з розвитку та комунікацій УКУ:

“З дня свого відновлення Український католицький університет залучив на підтримку навчальних програм і студентів тисячі друзів з цілого світу, які в сумі пожертвували мільйони доларів.  Ми декларуємо чесність, прозорість і звітність у використанні коштів. Для усієї спільноти Університету відкритість і чесність – це не просто слова, це стиль життя, бажання змінювати Україну вже сьогодні, а не відтягувати на перспективу.  Щоб завершити розпочаті проекти, а також забезпечити сталу фінансову стабільність для Університету, ми розпочинаємо розширену кампанію збору коштів”.

Понад 70% потрібної суми Університет отримав від великих жертводавців. УКУ – український університет, який розвиває українську освіту, тож нам важливо, щоб наше суспільство долучилося до реалізації історичного проекту, який так потрібний для майбутнього України.

images12         Ярослав Рущишин, сенатор УКУ, генеральний директор ВАТ “Троттола”:

“У мене завжди була мрія підтримувати університет, який дає якісну освіту. Саме таким закладом в Україні я вважаю є Український католицький університет, в якому студенти отримують європейську освіту, всебічно розвиваються і творять унікальну атмосферу студентського життя. УКУ виховує майбутнє України”.