Український католицький університет цьогоріч підтримало 193 жертводавці з України, США, Канади та Європи. Завдяки цим коштам, які наповнюють Благодійний фонд УКУ, студентам надали 360 іменних стипендій, що повністю або частково покривають витрати на навчання студента, а також проживання у колегіумі (за умови зарахування на формаційну програму).
Оскільки оплати за навчання покривають лише орієнтовно на 35% від бюджету університету, УКУ є в постійному пошуку жертводавців, які готові ставати партнерами у підтримці освітнього процесу. Щороку коло жертводавців УКУ зростає, як зокрема і сума залучених коштів для стипендійної підтримки студентів. Останні три роки Український католицький університет залучає на стипендійні програми близько 1 млн доларів США щорічно. До прикладу в 2010 році за допомогою жертводавців УКУ вдалося видати 53 іменні стипендії. З кожним наступним роком кількість пожертв та коло жертводавців зростає на 25%. За останні 3 роки спостерігається стабільна динаміка по кількості жертводавців й іменних стипендій, яких є близько 380.
Модель фінансової підтримки талановитих студентів, які не мають змоги оплатити навчання, полягає у наданні кількох видів стипендій: академічно-соціальної, соціальної та стипендії від факультетів.
Академічно-соціальна стипендія – для вступників-бакалаврів програми у 2021 р. покриває 100% вартості навчання за перший і другий рік. Соціальна стипендія – покриває від 30% до 100% вартості навчання за рік. Також абітурієнти мали змогу подати заявку на отримання стипендії від факультету, що покриває від 30% до 100% вартості навчання за рік.
Іванна Могиляк, керівниця Благодійного фонду УКУ каже, що університет завдяки жертводавцям має можливість підтримати студентів, які через економічні труднощі чи інші соціальні причини не можуть оплатити вартість навчання: «Завдяки нашим благодійникам ми маємо можливість підтримати талановиту молодь. Цього року до нас надійшло 195 заявок на отримання соціальної стипендії від старшокурсників, 145 з них отримали стипендії, бо відповідали заявленим критеріям та виконали усі вимоги. А також майже 30 % студентів-першокурсників отримали академічно-соціальну, соціальну та факультетську стипендії».
Ольга Зарічинська, керівниця відділу розвитку УКУ наголошує, що жертводавці підтримують Український католицький університет від моменту заснування: «Саме жертводавці дали УКУ можливість зрости від невеликої богословської академії до університету, який має визнання в Україні та світі. Ця підтримка є для нас партнерством, що дозволяє покращувати якість освіти і на основі християнських цінностей формувати нове покоління українців. Така інвестиція є запорукою успіху держави у майбутньому. Ми цінуємо наших жертводавців, пам’ятаємо і з вдячністю молимося за них. Адже без їхньої руки допомоги ми не змогли б працювати».
Ксенія Олесницька-Кузьмич, жертводавиця Українського католицького університету зі США (Флорида) розповідає, що коли відвідала університет, була зворушена гуманністю і пошаною гідності кожної людини: «Найбільше на мене вплинуло ставлення до людей з неповносправністю, яких в радянські часи ховали у віддалених інтернатах. Я бачила як студенти їм допомагають, товаришують з ними. Я захотіла долучитися і зробити свій внесок для УКУ через заснування річних стипендій в честь мого прадіда о. Михаїла Вальницького, який був помічником єпископа Григорія Хомницького і ректором семінарії в Станіславові (тапер Івано-Франківськ), та в честь мого діда о. Івана Вальницького, який відбув каторгу на Воркуті через відмову відректися від своєї віри, та був душпастирем підпільної УГКЦ».
Щороку коло друзів УКУ зростає не лише за кордоном, а й Україні. «Це дуже тішить, – продовжує Ольга Зарічинська. – Адже філантропія була знищена в період Радянського союзу, а розуміння підтримки вищої освіти – викорінено зовсім. УКУ вдалося відновити культуру меценацтва для розвитку освіти. Українські жертводавці все більше розуміють, чому освіта потребує підтримки та інвестицій. Ми будуємо партнерські відносини з нашими жертводавцями, адже наша співпраця є взаємним благом, бо ми виховуємо студентів, які стають добрими фахівцями у сферах бізнесу, управління, економіки, комунікацій. Наші випускники тому підтвердження: вийшовши зі своєї альма-матер вони також стають її жертводавцями».
Іванна Максимишин у 2011-му році закінчила програму «Соціальна педагогіка» і нещодавно підписалась на щомісячні благочинні пожертви на підтримку Українського католицького університету. За словами Іванни, у роки свого навчання вона, завдяки здоровій конкуренції, щороку була удостоєна почесних стипендій: «Для мене отримання стипендії завжди було трепетним та особливим моментом. І тепер, у 10-ту річницю випуску, я долучаюся до щомісячної підтримки Українського католицького університету, та хочу щиро сказати: “Дякую за стипендію! Дякую, що й досі відчуваю себе частиною великої дружньої спільноти”. Тішуся з того, що долучаючись до різноманітних заходів і вношу свою лепту в те, що з кожним роком “випускниця УКУ” звучить усе престижніше».
Короткі відомості про стипендії УКУ:
На 2021-22 навчальний рік 193 благодійники надали понад 360 іменних стипендій для студентів УКУ.
Щороку університет залучає на стипендійні програми близько 1 млн доларів США (дані за останні 3 роки).
Географія вступників цьогоріч охопила 23 області України. Найбільше першокурсників з Львівської (165), Київської (43) та Івано-Франківської (21) областей. 29 студентів з столиці.
55,5% вступників УКУ входять в 5% кращих випускників шкіл за результатами трьох сертифікатів ЗНО. Минулого року цей результат складав 55,7%.

