Усміхнені та з піднесеним настроєм, у вишиванках з дітьми – більше 200 приятелів УКУ побували на XI Благодійному Фольк-Балі «Перелаз’», який відбувся у суботу, 2 червня в Українському католицькому університеті.
З роками Благодійний вечір на підтримку талановитих студентів УКУ перетворився на справжнє родинне свято, у якого вже з’явилися свої традиції. Більшість гостей тут вже не вперше, деякі не пропустили жодного балю і є ревними прихильниками університету від початків заснування самого заходу. Символічний перелаз на вході, українські пісні у супроводі відомих українських гуртів, гостина на відкритому повітрі, багато музики і забави – обов’язкові атрибути свята. Окрема програма для дітей, яких цього року було більше 100.
Кожен Перелаз – це велике родинне свято. Усі гості, які є тут – це велике коло приятелів УКУ, які всіляко підтримують нас. Ми радіємо, що маємо такий один день у році, коли можемо всі разом ушанувати добру справу підтримки університету. Це день натхнення, свята вишиванки і день свята жертводавців. Кожного року їх кількість збільшується, і ми надіємося, що наступного року ХІІ Перелаз буде ще більш численним», – розповідає співорганізатор свята, керівник відділу розвитку УКУ Ольга Зарічинська.
Основною фінансовою ціллю «Перелазу» від моменту його започаткування було зібрання коштів на стипендії талановитим і потребуючим студентам. За останні 10 років на «Перелазі» було засновано понад 350 стипендій.
«Цьогорічний Фольк-баль розпочинає нове десятиліття своєї історії. Озираючись у минуле, бачимо, якими неймовірними ласками обдарував нас взаємно Господь, коли створив з нас одну команду однодумців, які крок за кроком розбудовують цей університет. Така підтримка дала великий поштовх молодим людям навчатися і формуватися як майбутнім професіоналам та лідерам, а університету – залучати найкращих вступників. Переконаний, що саме добра стипендійна програма, яка діє в УКУ, дала нам можливість піднятися на перше місце серед вишів країни за показником середнього балу ЗНО і досягти багатьох інших помітних успіхів», – зауважує отець-ректор Богдан Прах.
Благодійний баль «Перелаз’» традиційно відбувається влітку і збирає друзів, приятелів УКУ як з України, так і з-за кордону – США, Канади, Великобританії та інших країн. Деякі з них жартують, що відклали ділові зустрічі заради того, щоб відзначити родинне свято в Україні. Тут вони зустрічаються з давніми друзями, далекими родичами і знайомляться з новими приятелями університету, беруть участь у спільній забаві. Цього року – під пісні Віктора Павліка і українського гурту KOZAK SYSTEM, який представляє сучасну Україну на європейських та світових музичних фестивалях.
«З тих пір як ми 7 років тому познайомилися з владикою Борисом Ґудзяком, я долучився до всіх ініціатив УКУ. Для мене велика честь бути тут і підтримувати студентів. Ми з дружиною – педагоги. І для нас важливо інвестувати в освіту нашої молоді. Приємно, коли студент надсилає листа на трьох сторінках, написаного від руки, з подякою за підтримку, коли він ділиться своїми планами і мріями. Підтримка освіти таких дітей – це чи не найкраща інвестиція», – ділиться враженнями Тарас Демкура, віце-президент Міжнародної торгової палати.
Ще один приятель УКУ Олександр Бунчак також відвідує благодійні бенкети від самих початків заснування свята. Каже, що кожен баль є унікальним, але найголовніше навіть не забава, а добра справа, заради якої проводяться такі заходи.
«Я вже не вперше тут. Задоволений з того, наскільки стрімко розвивається університет, наскільки швидко тут з’являються нові програми. Мені приємно бути фундатором стипендії для такої активної інтелектуальної молоді. Вірю, що з УКУ ми зможемо гідно презентувати Україну на світовій арені», – наголошує Олександр Бунчак.
Ще один фундатор стипендії з Лондону Денис Угрин, за професією дитячий психіатр, побував вперше на «Перелазі», хоча раніше і бував на подібних заходах у Великобританії: «Тут зовсім інша атмосфера, родинна і розкута. Мене вражає кількість дітей, які танцюють, співають, радіють і це дуже приємно. Тут зібралися найбагатші люди Львівщини, які вболівають за долю університету, за українських студентів. Я також захоплююся цими студентами. Вони є спраглими до знань, цілеспрямованими та енергійними. Дякую УКУ, що вміє спрямувати цю молодечу енергію у правильне русло».
Львівський підприємець Андрій Гаврилів не пропустив жодного «Перелазу», бував на благодійних вечорах УКУ і в інших країнах, але львівський баль вважає особливим через народний стиль.
«Я вважаю, що кожна людина має нести якусь місію, крім основної професійної діяльності. Кожна людина є патріотом своєї держави. Коли в мене з’явилася можливість виділити фінанси для хороших проектів, шукав, куди ж інвестувати найкраще. І зрозумів, що найбільше можна допомогти молодим людям, тому найефективніше підтримувати освіту. УКУ – один з небагатьох вишів, у якому вчать цінностям. Це дуже важливо навчитися розрізняти в житті, що є головним, а що є другорядним», – зазначає давній приятель УКУ Андрій Гаврилів.
«Я не перший рік на Перелазі. Приходжу сюди завжди із великим задоволенням та натхненням. Підтримую УКУ, бо вважаю його найкращим вишем в Україні. Сьогоднішній захід кожного разу інший. Інші гурти, інші картини на аукціоні, а товариство поповнюється новими прихильниками УКУ, закоханими в цей університет», – ділиться враженнями приятелька УКУ Христина Тимчук.
Під час фольк-балю жертводавці УКУ взяли участь у благодійній лотереї та аукціоні, на якому були представлені картини відомих українських художників: Володимира Богуславського, Василя Бажая, Лялюк Наталії, Михайла Демця, Богдана Сороки, Романа Романишина та інших. Серед експонатів були мистецькі твори Арт-центру Павла Гудімова «Я-Галерея», згарди від Роксоляни Шимчук.
Зібрані під час аукціону кошти підуть до стипендійного фонду імені Митрополита Андрея Шептицького для підтримки студентів університету.
Цього року учасники “Перелазу” задекларували понад 3,5 млн. гривень, а також заснували піврічні (34 500 грн.), річні (69 000 грн.) та річні«плюс» (103 500 грн.) іменні стипендії, що покриватимуть відповідно півроку чи рік вартості навчання студента в Університеті. Річна стипендія «плюс» покриває також проживання в Колегіумі УКУ та харчування протягом року.
Один з найкращих способів допомогти Університету – це підтримати наших студентів і стати фундатором стипендії. Стипендійна підтримка студента – дуже дієвий спосіб допомогти конкретній молодій особі і всьому Університету. Саме для підтримки талановитих студентів та студентів із малозабезпечених сімей 2008 року Університет заснував Стипендійний фонд ім. Митрополита Андрея Шептицького. Фонд отримав ім’я Великого Митрополита на знак того, що УКУ прагне продовжувати справу підтримки кращих студентів, яку творив свого часу Великий Митрополит.
Фольк-баль «Перелаз’» – це найвідповідніша нагода наповнити Фонд та у святковому колі приятелів Університету відзначити тих, які зголосилися стати фундаторами іменних і корпоративних стипендій чи склали пожертви на його цілі та потреби.