Нове Покоління для Нової України

Про університетське містечко

2Генеральний план університетського містечка УКУ

Український Католицький Університет будує сучасне університетське містечко, яке стане центром гуманітарних і соціальних досліджень. Новий кампус забезпечить якісне інтелектуальне, релігійне і соціальне середовище для студентів, викладачів та жителів Львова. Буде місцем, де виховуватиметься нова генерація молодих людей, які зможуть гідно зустріти практичні виклики сьогодення, поєднуючи особистісний розвиток із втіленням у життя принципів соціальної відповідальності.

У 2001 році папа Іван Павло ІІ освятив земельну ділянку під будівництво нового університетського містечка Українського Католицького Університету, що стало початком його будівництва. Ця ділянка знаходиться в «зеленій зоні», поблизу одного з найбільших парків Львова та історичного центру міста. Відстань до центру міста – в межах пішохідної доступності, доїзд до автовокзалу займе 10 хвилин, а до аеропорту та залізничного вокзалу – 15 хвилин.

Вже у 2012 році УКУ надав можливість кільком сотням студентів поселитися в новому гуртожитку, збудованому за найвищими світовими стандартами.

У 2013 році Університет відкрив новий Багатофункційний академічний корпус, що розширив навчальні горизонти і став місцем для нових програм. Архітектори, які є авторами десятків університетських корпусів у Північній Америці, Японії, Європі допомагають УКУ створити сучасне університетське містечко, аналогів якому немає в Україні.

Було розпочато будівництво Церкви св. Софії та Духовно-пасторального центру, що стане духовним центром Університету.

У планах УКУ – відкриття нового Інформаційно-ресурсного центру, який забезпечить нові й захоплюючі можливості для навчання, спільної роботи та дослідження для студентів, викладачів, гостей та громади міста.

Цей проект підтримує УГКЦ, міська та обласна влада Львова і Львівщини, жертводавці з України, Західної Європи та Північної Америки, які вірять в те, що Україна потребує саме цього Університету.

Концепцію генерального плану університетського містечка розробив професор архітектури Gerald Gast, з Університету штату Орегон. Відео з ним (англійською мовою) Ви можете переглянути нижче.